říjen 2015 

Setkání seniorů ve Víceměřicích

Dne 7. října 2015 se v rámci týdne sociálních služeb uskutečnil v Domově u rybníka Víceměřice den otevřených dveří a v odpoledních hodinách akce „Setkání seniorů”, které se zúčastnili naši senioři i senioři z obce Víceměřice.
Vzhledem k příznivému počasí jsme mohli akci uspořádat v našem parku, kde pro seniory bylo zajištěno posezení, hudba a občerstvení. Již týden předem byla vyhlášena soutěž „Nejlepší koláč”. Senioři se na soutěž připravovali, chystali si recepty a s pracovníky Domova pekli koláče. Z účastněných byla vybrána porota, která vyhodnotila nejlepší koláč. Odměněni byli všichni zúčastnění. Senioři mohli také ochutnat zabíjačkové pochoutky, ke kterým si dopřáli pěnivý mok, který dostali od štědrého sponzora. K tanci a poslechu hráli harmonikáři a byla pouštěna dechová hudba, dle přání seniorů.
Akce byla velice úspěšná a mohla by se stát tradicí. Reakce seniorů byly velice pozitivní a rádi by si akci zopakovali.

Jindra Kouřilová – vedoucí DZR a Vít Fialka – vedoucí Domova pro seniory
Domov u rybníka Víceměřice, příspěvková organizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Návštěva Jiřího Krampola

Jistě každý zná českého herce, dabéra a moderátora, pana Jiřího Krampola. A právě tato osobnost dne 5. října 2015 navštívila Domov u rybníka ve Víceměřicích. V kulturní místnosti domova proběhlo setkání pana Krampola a Mgr. P. Michky s uživateli Domova pro seniory a seniory Obce Víceměřice. Setkání proběhlo v poklidné náladě podzimního odpoledne. Příjemnou atmosféru podtrhovala vzájemná diskuse plná smíchu a legrace. Posluchači byli také seznámeni s plánovaným otevřením občanskoprávní poradny v Prostějově.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
 

 srpen 2015

Vzdělávání našich uživatelů

Od září tohoto roku bude pro naše uživatele z Chráněného bydlení a z Domova pro osoby se zdravotním postižením zahájeno vzdělávání ve Střední škole Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště se sídlem v Panenském Týnci. Zřizovatelem školy je Dr. Středa, obecně prospěšná společnost.
Proto dne 6. Srpna 2015 navštívili tuto školu, kde měli možnost projít si prostory školy a seznámit se s paní ředitelkou a třídní učitelkou.
Škola je zaměřena na vzdělávání žáků se zdravotním postižením, zejména na edukaci a rozvoj osob s mentálním postižením. Naši uživatelé, díky individuálnímu studijnímu plánu, mohou studovat v našem Domově, ve svém přirozeném prostředí. Smyslem je poskytnout žákům vzdělání, na které naváže možnost jednoduchého zaměstnání a dostupnosti na trh práce.


červenec 2015 

Návštěva poslance MUDr. Pavela Holíka

Dne 14. 7. 2015 navštívil MUDr. Pavel Holík, poslanec ČSSD za Olomoucký kraj, Domov u rybníka Víceměřice. Návštěva proběhla společně se statutárními zástupci domova, starostou Obce Víceměřice a jejím zastupitelstvem. Společně shlédli nově rozšířené služby, kdy měli možnost nahlédnout do každodenního života uživatelů.


 červen 2015

Česká tajenka

ceska_tajenka_2015Dne 4. června 2015 proběhlo v Praze na Barrandově natáčení soutěžního pořadu Česká tajenka s Alešem Cibulkou. V tomto pořadu soutěží známé osobnosti. Nyní se na natáčení sešli Pavel Trávníček s Monikou Fialkovou a Eva Pilarová s Karlem Štědrým. Finanční obnos, který vyhrají, tak darují na dobrou věc. Pan Pavel Trávníček oslovil naše zařízení, kterému by chtěl vyhranou částku darovat. Natáčení se zúčastnili zástupci Domova pro seniory pan Vít Fialka a pan Miroslav Tománek. Panu Trávníčkovi s jeho partnerkou se však v soutěži nedařilo a vyhrála druhá dvojice. Výherkyně soutěže paní Eva Pilarová byla tak štědrá a o výhru se rozdělila. Výhru 5.000,- kč daruje seniorům našeho Domova. Tímto ji posíláme velké poděkování.