archiv 2016


 červen 2016

Předávání vysvědčení

Uživatelé Domova u rybníka Víceměřice obdrželi závěrečné vysvědčení prvního roku studia v oboru praktické výuky na Euroinstitutu. Více zde:
http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/ve-vicemericich-uz-dostali-dospeli-studenti-vysvedceni-pak-ochutnali-bublaninu-20160628.html


květen 2016

Hasičský úspěch našich uživatelů

Závody v požárním útoku dětí i dospělých se konaly 14.5.2016 ve Vrchoslavicích. Všem našim  účastníkům z Domova u rybníka Víceměřice, příspěvková organizace se dařilo na výbornou s umístěním na krásném 6. místě s časovým výkonem 85,8 s.  Tímto do budoucna přejeme našim hasičům k dalším úspěchům v této sportovní činnosti.
Fotky z tohoto zápolení jsou k vidění ve fotogalerii a krátké video zde.


 březen 2016

UŽIVATELÉ DOMOVA PLETOU VELIKONOČNÍ POMLÁZKY

Na pilno mají s příchodem jara ve víceměřickém domově na Prostějovsku. Zdejší košíkářská dílna si pro svou potřebu totiž sama pěstuje vrbové proutí, které pak uživatelé splétají do požadovaných výrobků. Jejich kvalita si získala popularitu po celé republice.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pleteni_pomlazek_v_domove_mp4

O koše z Domova u rybníka je trvalý zájem

http://living.iprima.cz/zahrada/trhacky-bramboraky-i-repaky-jsou-tradicni-proutene-kose-jak-vznikaji
 

leden 2016

Vzdělávání dospělých uživatelů proti handicapu v Domově u rybníka p.o. ve Víceměřicích

Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště poskytuje našim dospělým uživatelům sociální služby možnost vzdělávání. Provozní služby je dvouletý učební obor s výučním listem určený pro studenty s handicapem. Všichni naši studenti 28.1.2016 obdrželi pololetní vysvědčení a těší se na pokračování další výuky. Vzhledem ke svému zdravotnímu postižení mají zájem získat kvalifikaci a uplatnit se na trhu práce. Předpokladem proniknutí lidí s mentálním postižením do pracovního proudu je podpora ze strany našich sociálních služeb včetně vzdělávacích institucí, ve které mají stávající uchazeči o zaměstnání důvěru na jejich cestě k zaměstnání v běžném pracovním prostředí. Status člověka „být zaměstnán“ u člověka s postižením pozitivně ovlivňuje postoje společnosti k postiženým, osobní spokojenost jedince a rozvíjení svých kompetencí.

                                                                            Bc. Valerie Nováková
http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/vareni-i-uklizeni-ve-vicemericich-dostali-vysvedceni-dospeli-klienti-domova-20160128.html