O domově

Domov u rybníka ve Víceměřicích je umístěn v bývalém Metternichově zámečku, který byl vystavěn na místě původní tvrze připomínané již ve 14. století.

Domov překypujíci historií od 14. století

Domov u rybníka ve Víceměřicích je umístěn v bývalém Metternichově zámečku, který byl vystavěn na místě původní tvrze připomínané již ve 14. století. V roce 1921 byl zámek s okolními polnostmi na návrh zemského pozemkového úřadu zabaven a vzat do správy státu. V roce 1924 zámeček odkoupila kongregace sester dominikánek s úmyslem zde vybudovat ústav pro slabomyslné. Prvních 18 svěřenců s vychovatelkou přijelo do Víceměřic 3. listopadu 1924 ze Střelic. Zpráva o novém ústavu se rychle šířila po okolí a hochů přibývalo. K zámku patřil park, lesík Bludník, zelinářská zahrada a parčík před zámkem. Dále měl velké hospodářské budovy, přes 20 ha pole, zahradu a dvůr. V roce 1924 prošel celý zámek rekonstrukcí, byla zřízena ústavní ubytovna pro zaměstnance, pekárna, mlékárna a prádelna. Byl zaveden chov krav, vepřů, koní a drůbeže. Do roku 1933 byla přikoupena další pole.

Historie domova
Domov u rybníka na výšku

Naše mise

Domov u rybníka ve Víceměřicích je umístěn v bývalém Metternichově zámečku, který byl vystavěn na místě původní tvrze připomínané již ve 14. století. V roce 1921 byl zámek s okolními polnostmi na návrh zemského pozemkového úřadu zabaven a vzat do správy státu.

Naše vize

Domov u rybníka ve Víceměřicích je umístěn v bývalém Metternichově zámečku, který byl vystavěn na místě původní tvrze připomínané již ve 14. století. V roce 1921 byl zámek s okolními polnostmi na návrh zemského pozemkového úřadu zabaven a vzat do správy státu.

Jídlo vaříme
z kvalitních a lokálních zdrojů

Vstřícný personál
s dlouholetými zkušenostmi

Čisté a moderní prostory
a pohodlné lůžka

Průvodce přijetím do domova

1.

Prvotní kontakt s vedoucí soc. úseku

Ráda Vám odpoví na Vaše dotazy, případně si s Vámi domluví osobní schůzku, při které Vám poskytne všechny informace o sociální službě.

Kontaktovat
2.

Žádost o poskytování sociálních služeb

Vyplnit a podepsat Žádost o poskytování sociálních služeb, součástí žádosti je formulář Vyjádření lékaře o zdravotním stavu žadatele.

Vyplnit žádost
3.

Dohodneme termín a místo pro sociální šetření

Jde o schůzku (jednání), která proběhne ve Vaší domácnosti, popřípadě v jiném prostředí, kde zrovna pobýváte.

Více informací
4.

Doporučený seznam věcí do Domova

Veškeré Vaše osobní oblečení personál označí jmenovkou. Praní a žehlení prádla zajišťuje prádelna Domova.

Více informací

Sociální pomoc

Sociální úsek je zřízen Domovem u rybníka Víceměřice, příspěvková organizace za účelem poskytování sociálních služeb. Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy, případně si s Vámi domluvíme osobní schůzku, při které Vám poskytneme všechny informace o sociální službě, které potřebujete vědět.

Zobrazit kontakty
Odomove-galerie1 (1)Odomove-galerie2 (1)
Odomove-galerie3Odomove-galerie4Odomove-galerie5
Naše výrobky 1Naše výrobky 2

Naše prodejna a produkty

Produkty vyrobené pod dohledem zkušených instruktorů se zapojují uživatelé, pro které je práce aktivizační činností. V keramické dílně uživatelé vyrábí výrobky dle svých tvořivých kompetencí a fyzických možností. Keramika má rustikální vzhled s jemným dekorem přírodních materiálů. V dřevařské dílně vznikají dřevěné dekorační předměty, hračky, ptačí budky a krmítka, hmyzí hotely apod.

Více informací

Fotogalerie

Domovurybnika-foto1 (1)Domovurybnika-foto2 (1)
Domovurybnika-foto3 (1)Domovurybnika-foto4 (1)Domovurybnika-foto5 (1)

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám! Povězte nám svůj životní příběh a staňte se součástí komunity našeho Domova u rybníka.